V pondělí se v pražském hotelu Hilton uskutečnilo slavnostní udělování cen Centropol Fotbalista roku, jehož součástí je třetím rokem také kategorie TCL eFotbalista roku, kterou pořádá Fotbalová asociace České republiky prostřednictvím svého projektu eRepre. Unikátní trofej vyhrál hráč eRepre a FC Viktoria Plzeň eSports, Lukáš „T9Laky“ Pour.

Pro T9Lakyho je to tak již druhé vítězství v této anketě, bohužel ani tentokrát si nemohl užít potlesk publika. A opět za to může Covid. Před dvěma lety kvůli němu slavnostní galavečer neproběhl a tentokrát mu jej překazil pozitivní test. Trofej si tak za něj převzal Václav Hanzlík, ředitel komunikace FC Viktoria Plzeň.

Z vítězství v anketě měl T9Laky obrovskou radost: „Strašně mě mrzí, že jsem kvůli nemoci nemohl dorazit na předávání. Chtěl bych poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali a kteří mě podporují. Poslední týdny jsou pro mě psychicky těžké, protože v rodině dlouhodobě bojujeme se zdravotními problémy a jsme stále zavření doma. Z trofeje mám velkou radost a beru to jako takovou náplast. Děkuji také Fotbalové asociaci ČR a eRepre, že eFotbalistu roku vyhlašují a že má na galavečeru své místo.“

T9Laky má za sebou velmi úspěšný rok. Jako kapitán společně se Seronem a MarioOsem dovedl tým eRepre k postupu do další fáze kvalifikace mistrovství světa s názvem eNations Cup, kam se probojovalo pouze 16 zemí z celé Evropy. Jako jediný Čech postoupil do všech evropských kvalifikací Global Series. Na domácí scéně ovládl COOL pohár, Hyundai eCup, Grunex masters či O Magic Cup.  S Viktorií Plzeň si dokráčel pro 2. místo v turnaji e:LIGA od Ligové fotbalové asociace.

O pořadí rozhodlo přes čtyřicet hlasujících, mezi kterými byli zástupci hráčů a manažerů jednotlivých FIFA týmů, média, organizátoři turnajů či známé osobnosti české FIFA scény.

Konečné pořadí ankety eFotbalista roku 2022:

  1. T9Laky (FC Viktoria Plzeň esport, eRepre) – 138 b.
  2. Seron (Sparta eSports – ENTERPRISE, eRepre) – 92 b.
  3. Mrkyy (Team Sampi) – 41 b.
  4. MarioOoso (Entropiq team) – 25 b.
  5. Emerickson (Sparta eSports – ENTERPRISE, eRepre) – 20 b.
  6. Matejs (Entropiq team) – 19 b.
  7. Dalas (FC Baník Ostrava eSport) – 16 b.
  8. CptKubajz (Sk Slavia Praha eSports) – 3 b.
  9. Drmi10 (Cryptova) – 1 b.
  10. Saint (Bohemians Praha 1905 esports) – 1 b.