Česká eRepre je reprezentačním týmem v eFotbale, tedy ve fotbalových hrách EA Sports FC a eFootball (dříve Pro Evolution Soccer). Tento esportový projekt umožňuje našim nejlepším hráčům se účastnit nejprestižnějších turnajů na světové esport scéně. Jsme oficiálním reprezentační týmem pod záštitou Fotbalové asociace České republiky.

Výběr reprezentantů se řídí pravidly a doporučeními světových organizací. První výběr hráčů proběhl formou Národní kvalifikace, v jejímž finále (složeného z postupujících z online kvalifikací pro veřejnost a nominovaných hráčů) se rozhodlo o našich eReprezentantech. V roce 2022 došlo ke změně v rámci systému nominace, kdy výběr hráčů do eRepre probíhá na základě aktuální formy.

eReprezentanti hájí barvy české země v oficiálních mezinárodních turnajích, přátelských zápasech a dalších projektech, kam se ostatní hráči z ČR nedostanou.

U hry FIFA se jedná o FIFA eNations Cup, který pořádá světová fotbalová organizace EA Sports FC ve spolupráci s vydavatelem hry EA Sports.

Tým EA Sports FC

V současnosti má eRepre čtyři členy. Kapitánem týmu je Lukáš „T9Laky“ Pour, který se stará se o nominaci hráčů do kvalifikačních zápasů. Dalšími členy eRepre jsou Mario „Marioooso“ Gumbrešt, Dominik „Seron“ Čermák a Jan „Emerickson“ Krupička

Tým ve hře eFootball momentálně nemáme. Čekáme na další informace o světových turnajích a eEURU. 

eFotbalista roku

Od roku 2021 se eRepre angažuje také ve známé anketě Fotbalista roku, v rámci níž byla poprvé v historii do programu vyhlášení zařazena kategorie eFotbalista roku. V rámci ní hlasují manažeři FIFA týmů, hráči, redaktoři nebo známé osobnosti, jako například Jakub Jankto, o nejlepším FIFA hráči za uplynulý rok. Prvním vítězem ankety se stal T9Laky, který nastupuje za FCVP eSport a je aktivním členem eRepre. Druhým vítězem se stal Emerickson, jenž už několik hraje za tým Sparta eSports – ENTERPRISE a je taktéž součástí národního týmu. Čerstvým držitelem této trofeje je opět T9Laky, který předstihl svého reprezentačního kolegu, Serona.

Kodex hráče eRepre

Reprezentovat národní barvy znamená hrdost a čest. Reprezentantům je poskytován servis a podpora, která vede k co nejlepším výsledkům. Hájit barvy vlastní země je však také závazkem. I proto vznikl tzv. Kodex hráče eRepre.

Kodex představuje pět bodů, které by měl každý správný eFotbalový reprezentant dodržovat.

Více najdeš v článku zde.