Česká eRepre je reprezentačním týmem ve eFotbale. Tento esportový projekt nabízí všem příznivcům fotbalových her jedinečnou možnost reprezentovat svou rodnou zem, jelikož se jedná o jediný oficiální reprezentační tým pod záštitou Fotbalové asociace České republiky.

Obléknout reprezentační dres tedy nyní může každý fotbalový fanoušek, který vlastní herní konzoli a fotbalový simulátor. Reprezentovat Českou republiku mohou hráči obou nejoblíbenějších fotbalových simulátorů, tedy her FIFA i Pro Evolution Soccer.

Reprezentanti ve hře PES na platformě Playstation 4 se zúčastní kvalifikace historicky prvního eEURA, které proběhne v roce 2020 v Londýně za podpory evropské fotbalové organizace UEFA. Reprezentanti ve hře FIFA budou mít na druhou stranu možnost zúčastnit se například velkolepého eNations Cupu, který pořádá organizace FIFA.

A jak se stát eReprezentantem?

Každá z her bude mít svou vlastní národní kvalifikaci složenou z online kvalifikací a offline finále, ze kterých vzejdou ti nejlepší, kteří se stanou historicky prvními reprezentanty české reprezentace na virtuálních trávnících. Pro zapojení do kvalifikací je nutná registrace, díky které získáš jedinečné eREPRE ID.

Jako první této možnosti mohli využít příznivci hry PES od společnosti Konami. Na konci roku 2019 se uskutečnili 2 online kvalifikace, ze kterých ti nejlepší postoupili do offline finále, které rozhodlo o prvních reprezentantech. Na hráče série FIFA přijde řada začátkem roku 2020, kdy i oni budou mít možnost přes online kvalifikace a offline finále obléct dres se lvem na prsou.

První eReprezentanti

Finále ve hře PES, které se uskutečnilo 8.12. 2019 rozhodlo o historicky prvních eReprezentantech. Těmi se stal Svatopluk Sýkora s přezdívkou syky a Dalibor  Zlomek s přezdívkou KillDalos. Oba s přehledem zvládli rozhodující semifinálové boje a oblékli tak jako první esportoví hráči dres české reprezentace. Kromě něj obdrželi také unikátní ovladač eRepre se kterým budou bojovat v mezinárodní kvalifikace o postup na eEURO 2020 v Londýně. 

 

 

Kodex hráče eRepre

Reprezentovat národní barvy znamená hrdost a čest. Reprezentantům je poskytován servis a podpora, která vede k co nejlepším výsledkům. Hájit barvy vlastní země je však také závazkem. I proto vznikl tzv. Kodex hráče eRepre.

Kodex představuje pět bodů, které bys měl jako správný efotbalový reprezentant dodržovat.

Více najdeš v článku zde.