Česká eRepre je reprezentačním týmem ve eFotbalu. Tento esportový projekt nabízí všem příznivcům fotbalových her jedinečnou možnost reprezentovat svou rodnou zem, jelikož se jedná o jediný oficiální reprezentační tým pod záštitou Fotbalové asociace České republiky.

Obléknout reprezentační dres tedy nyní může každý fotbalový fanoušek, který vlastní herní konzoli a fotbalový simulátor. Reprezentovat Českou republiku mohou hráči obou nejoblíbenějších fotbalových simulátorů, tedy her FIFA i Pro Evolution Soccer.

Reprezentanti ve hře PES na platformě Playstation 4 se zúčastní kvalifikace historicky prvního eEURA, které proběhne v roce 2020 v Londýně za podpory evropské fotbalové organizace UEFA. Reprezentanti ve hře FIFA budou mít na druhou stranu možnost zúčastnit se například velkolepého eNations Cupu, který pořádá organizace FIFA.

A jak se stát eReprezentantem?

Každá z her bude mít své vlastní online a offline kvalifikace, ze kterých vzejdou ti nejlepší, kteří se stanou historicky prvními reprezentanty české reprezentace na virtuálních trávnících. Pro zapojení do kvalifikací je nutná registrace, díky které získáš jedinečné eREPRE ID.

Jako první této možnosti budou moct využít příznivci hry PES od společnosti Konami. Na konci roku 2019 se uskuteční 2 online kvalifikace, ze kterých ti nejlepší postoupí do offline finále, které rozhodne o prvních reprezentantech. Na hráče série FIFA přijde řada začátkem roku 2020, kdy i oni budou mít možnost přes online kvalifikace a offline finále obléct dres se lvem na prsou.

Kodex hráče eRepre

Reprezentovat národní barvy znamená hrdost a čest. Reprezentantům je poskytován servis a podpora, která vede k co nejlepším výsledkům. Hájit barvy vlastní země je však také závazkem. I proto vznikl tzv. Kodex hráče eRepre.

Kodex představuje pět bodů, které bys měl jako správný efotbalový reprezentant dodržovat.

Více najdeš v článku zde.