Česká eRepre je reprezentačním týmem v eFotbale, tedy ve fotbalových hrách FIFA a eFootball (dříve Pro Evolution Soccer). Tento esportový projekt umožňuje našim nejlepším hráčům se účastnit nejprestižnějších turnajů na světové esport scéně. Jsme oficiálním reprezentační týmem pod záštitou Fotbalové asociace České republiky.

Výběr reprezentantů se řídí pravidly a doporučeními světových organizací. První výběr hráčů proběhl formou Národní kvalifikace, v jejímž finále (složeného z postupujících z online kvalifikací pro veřejnost a nominovaných hráčů) se rozhodlo o našich eReprezentantech. Systém výběru hráčů se bude postupně měnit, proto je důležité sledovat komunikační kanály (Web, Facebook, Instagram) eRepre, kde se vše včas dozvíš. 

eReprezentanti hájí barvy české země v oficiálních mezinárodních turnajích, přátelských zápasech a dalších projektech, kam se ostatní hráči z ČR nedostanou.

U hry FIFA se jedná o FIFA eNations Cup, který pořádá světová fotbalová organizace FIFA ve spolupráci s vydavatelem hry EA Sports.

Tým FIFA

Poslední národní kvalifikace proběhla v dubnu 2021 a vítězi se stali Jan Krupička známý jako „Emerickson“ a Michal Drastich pod přezdívkou „Drmi“. Tyto hráče poté v listopadu doplnil Lukáš Pour známý jako „Laky“, který se k týmu připojil jako třetí člen. Hlavním důvodem akvizice Lakyho byly jeho dlouhodobě skvělé výsledky, díky nimž se nejen v roce 2021 vtěsnal mezi 100 nejlepších hráčů v Evropě.

Tým ve hře eFootball momentálně nemáme. Čekáme na další informace o světových turnajích a eEURU. 

Kodex hráče eRepre

Reprezentovat národní barvy znamená hrdost a čest. Reprezentantům je poskytován servis a podpora, která vede k co nejlepším výsledkům. Hájit barvy vlastní země je však také závazkem. I proto vznikl tzv. Kodex hráče eRepre.

Kodex představuje pět bodů, které by měl každý správný efotbalový reprezentant dodržovat.

Více najdeš v článku zde.